Galeria Wiślanka wzmacnia ofertę modową

15.11.2019

W Żorach powstaje pierwsze nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Galeria Wiślanka. Obiekt w październiku br. uzyskał prawomocne pozwolenie na budowę, co znacząco przyspieszyło jego tempo komercjalizacji. Ostatnio do grona najemców dołączyło kilka znaczących marek modowych: Ryłko, Greenpoint, Triumph, Vistula, Wólczanka i Diverse.  

Renomowana firma obuwnicza i galanteryjna z ponad 50-letnią tradycją – Ryłko - otworzy swój pierwszy sklep w mieście. Na blisko 100 mkw. zaoferuje klientom obuwie i dodatki wykonane z najwyższą jakością i dbałością o najmniejsze detale.

Natomiast Greenpoint, polska marka odzieżowa dla aktywnych kobiet, otworzy salon na powierzchni ponad 80 mkw. 

Ofertę galerii wzbogaci również 65-cio metrowy sklep Triumph, w którym znajdzie się  wysokiej jakości bielizna o modnym designe, uwielbiana przez kobiety na całym świecie.

Ponadto na powierzchni ponad 120 mkw. wspólny salon otworzą luksusowe marki Vistula i Wólczanka. Oferta marki Vistula skierowana jest do klienta ceniącego produkty najwyższej jakości: garnitury, marynarki, spodnie, płaszcze, koszule, krawaty oraz akcesoria. Wólczanka w swojej ofercie posiada koszule i krawaty marki Lambert i Wólczanka.

Na lokalizację w Galerii Wiślanka zdecydowała się również marka Diverse, jedna z wiodących sieci odzieżowych w Polsce. Jej sklep zajmie powierzchnię ponad 220 mkw. 

– Dopasowujemy ofertę modową Galerii Wiślanka do oczekiwań klientów, zapewniając marki fashion jakich do tej pory nie było w mieście. Klienci coraz bardziej świadomie podchodzą do zakupów dlatego wybierają miejsca gdzie można znaleźć szeroką i ciekawą ofertę handlową. Jedyne w Żorach nowoczesne centrum handlowe jakim będzie Galeria Wiślanka otworzy sklepy wymienionych najemców według najnowszych ich konceptów - mówi Ewa Ściubidło wiceprezes zarządu Mallson Polska, spółki odpowiedzialnej za komercjalizacje obiektu.

W Galerii Wiślanka, na blisko 20 tys. mkw. powierzchni najmu, znajdzie się 80 sklepów
i punktów usługowych, w tym w najnowszym koncepcie Helios – jedyne w mieście wielosalowe kino oraz najnowszy koncept sieci Lidl. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów zostanie oddany podziemny i naziemny parking na ponad 600 miejsc postojowych. Otwarcie Galerii Wiślanka zaplanowane je na przełom 2019 -2020 roku.

– Galeria Wiślanka stworzona zostanie z myślą o najmłodszych. Oprócz strefy rozrywkowej z kinem, planowany jest również profesjonalny plac zabaw dla dzieci oraz strefa fitness. Rodziny  będą mogły skorzystać z oferty zakupowej dla dzieci, wygodnego parkingu, stref wypoczynku a także oferty gastronomicznej – mówi Teresa Jonas, Prezes zarządu Spółki Wiślanka S.A.

Duży potencjał lokalizacji

Dzięki doskonałej lokalizacji Galerii przy skrzyżowaniu najważniejszych dróg szybkiego ruchu w regionie (drogi krajowej nr 81 z drogą wojewódzką 935, stanowiącej część obwodnicy Żor, dochodzącej do autostrady A1), centrum jako jedyne w mieście, zapewni catchment potencjalnych klientów ok 750 tys. w zasięgu 30 min. dojazdu. Dodatkową zaletą projektu jest położenie w strefie znanej mieszkańcom jako miejsce zakupowe. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się hipermarket Auchan, Leroy Merlin, Decathlon oraz restauracje McDonald’s i KFC tworząc  wraz z Wiślanką największy kompleks zakupowy w regionie.

Inwestorem jest Spółka Wiślanka S.A. Za komercjalizację odpowiedzialna jest spółka Mallson Polska.

Mallson Polska

Mallson Polska jest firmą konsultingową oferującą profesjonalne usługi na poszczególnych etapach powstawania projektów nieruchomości komercyjnych. Działalność firmy obejmuje kompleksowe doradztwo na rynku nieruchomości handlowych, w szczególności ocenę potencjału oraz rentowności projektów, komercjalizację centrów i parków handlowych, jak również obsługę ich sprzedaży. Mallson Polska współpracuje zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami. Firma ma w swoim portfolio łącznie ponad 90 otwartych oraz realizowanych projektów nowoczesnych obiektów handlowych o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Obecnie jest w trakcie procesu komercjalizacji i rekomercjalizacji ponad 50 centrów i parków handlowych na terenie całego kraju.

Pozostałe aktualności

Wybrano maskotkę Galerii Wiślanka!

28.11.2020
Wczoraj rozstrzygnięto konkurs na maskotkę centrum handlowo – rozrywkowego. Brand Hero, czyli bohaterem marki Galerii Wiślanka został ptak. Nadano mu imię „Wiślanka” Autorką zwycięskiego projektu jest Anna Szczepańska z Warszawy. „Wiem, że jednym z elementów graficznych we wnętrzach Galerii Wiślanka jest ptak, z...
Czytaj więcej

W trosce o swoje bezpieczeństwo stosuj zasadę DDM

26.11.2020
Czytaj więcej

Od soboty, 28 listopada wszystkie sklepy w Galerii Wiślanka będą otwarte

23.11.2020
Drodzy Goście! Od soboty, 28 listopada wszystkie sklepy w Galerii Wiślanka będą otwarte w ścisłym reżimie sanitarnym, tzn.: Ograniczona liczba klientów – max. 1 os./15m kw. Obowiązek zasłaniania nosa i ust Przy wejściu do sklepu trzeba będzie zdezynfekować ręce lub używać rękawiczek ochronnych podczas całych zakupów Gastron...
Czytaj więcej

Zmiany w funkcjonowaniu Galerii Wiślanka

09.11.2020
Szanowni Państwo, W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych klientów oraz pracowników Galerii Wiślanka, a także zgodnie z wytycznymi zawartymi w Rozporządzeniu Rady Ministrów od 7 do 29 listopada 2020 r. ulegają zmianie zasady funkcjonowania naszego centrum handlowo – rozrywkowego. O czym warto pamiętać? Otwarte będą wył...
Czytaj więcej